Najczęściej zadawane pytania

Co to jest InterTelefon?

InterTelefon to usługa umożliwiająca wykonywanie tanich rozmów międzynarodowych z telefonu domowego czy firmowego na numery stacjonarne i komórkowe do większości krajów świata. Możesz również dzwonić na numery międzymiastowe w Polsce za jedyne 36 groszy za minutę brutto. Dzwoniąc przez odpowiednie numery dostępowe obniżasz koszty rozmów.

Jak dzwonić przez tani InterTelefon zagranicę?

Dzwonisz wybierając jeden z numerów odpowiedni dla danego kraju. Następnie wybierasz numer telefonu z którym chcesz się połączyć. Na przykład chcesz się połączyć do Niemiec: wybierz numer 708 177 808 , kierunkowy 0049 i numer docelowy telefonu stacjonarnego.

Jak dzwonić przez tani InterTelefon na międzymiastowe?

Dzwonisz podobnie wybierając stale numer 708 177 808. Na przykład chcesz zadzwonić z Rzeszowa do Warszawy: wybierz numer Intertelefon 708 177 808 , kierunkowy 022 i numer docelowy.

Od czego zależy ile zapłącę za połączenie?

Wszystko zależy od kraju, do którego chcesz zadzwonić i odpowiadającego mu numeru. Opłaty są stałe i wynoszą odpowiednio za minutę połączenia brutto: dla numeru 708177808 ? 0,36 PLN, dla 708277808 ? 1,29 PLN, dla 708377808 ? 2,08 PLN. To właśnie pierwsza cyfra po 708 decyduje o stawce za minutę. Możesz to sprawdzić w cenniku Telekomunikacji Polskiej S.A.

Do jakich krajów można dzwonić?

Wychodząc na przeciw Twoim potrzebom, wprowadziliśmy kolejne numery dostępowe, które znacznie poszerzyły liczbę obsługiwanych krajów. W tym momencie jest to długa lista państw, do których możesz dzwonić zarówno na telefony stacjonarne jak i komórkowe. Zobacz pełną listę kierunków.

Gdzie można korzystać z Intertelefonu?

Usługa działa na terenie całej Polski - należy dzwonić ze stacjonarnych aparatów. Usługa nie działa z budek telefonicznych jak również z telefonów komórkowych. Nie możesz dzwonić także spoza Polski.

Co zrobić by móc korzystać z Intertelefonu?

Każdy może korzystać z usługi InterTelefon, bez podpisywania umowy, zakupu kart czy wpłacania pieniędzy. Właściwie to wystarczy mieć telefon stacjonarny i ustawione wybieranie tonowe. Aby przestawić telefon na wybieranie tonowe, należy znaleźć na aparacie przełącznik "TONE/PULSE" lub "T/P" i ustawić go na "TONE" lub "T". Aparat z wybieraniem tonowym nie wymaga naciskania gwiazdki (klawisz *, pod cyfrą 7) przed wybraniem numeru docelowego. Jeżeli nie uda się ustawić aparatu na wybieranie tonowe, należy każdorazowo, przed wybraniem numeru docelowego, nacisnąć gwiazdkę. Upewnij się też czy nie masz zablokowanych połączeń przez 70...

W jaki sposób zapłacę za połączenia?

Opłaty za połączenia z naszymi numerami znajdziesz na rachunku Twojego operatora jako pozycja "połączenia do linii 70..."

Czy mogę dzwonić na polskie lub zagraniczne komórki?

W tym momencie możliwe jest wykonywanie połączeń na zagraniczne telefony komórkowe do większości krajów. Nie masz możliwości telefonowania na polskie komórki.

Czy system działa z telefonów komórkowych?

Nie. System działa jedynie z telefonów stacjonarnych - z komórki nie uda się połączyć.

Jak naliczane są opłaty za połączenia?

Opłaty naliczane są z dokładnością jednej minuty. Dla planów z naliczaniem sekundowym opłata liczona jest jako 1/60 stawki minutowej poszczególnych numerów. Natomiast w pakiecie socjalnym wszystkie połączenia, z wyjątkiem międzymiastowych, są liczone podwójnie. Opłata liczona jest od momentu połączenia się z naszym systemem, a nie od momentu, gdy ktoś odbierze telefon po drugiej stronie. W przypadku zajętości numeru za granicą, nasz system poinformuje Cię o tym i rozłączy połączenie.

Jeśli nie znalazłeś tutaj odpowiedzi na problem lub pytanie związane z naszą usługą, prosimy o kontakt drogą elektroniczną na adres support@intertele.pl

Chcesz tanio dzwonić w różne zakątki świata? Nie zwlekaj i nie myśl o kosztach, bo i po co skoro możesz naprawdę tanio rozmawiać.
Jak dzwonić za 36 groszy?
  1. Zadzwoń ze zwykłego telefonu na numer 708 177 808
  2. Po usłyszeniu komunikatu wybierz tonowo numer, na który chcesz dzwonić.
  3. Rozmawiaj swobodnie za 36 gr za minutę!